Vážený kliente,

Vzhledem k současnému vývoji v souvislosti s rozšířením Covid-19 (koronavirus) bychom vás chtěli informovat o opatřeních, která Musil reality, realitní kancelář přijímá.

Zdraví a bezpečnost našich spolupracovníků, klientů a obchodních partnerů přikládáme nejvyšší prioritu. Bereme současnou situaci velmi vážně a děláme vše, co je v našich silách, abychom minimalizovali riziko infekce a současně zajistili našim klientům dosavadní servis.

Kromě opatření, která již byla přijata v posledních týdnech, všichni naši makléři nyní pracují vzdáleně z domova, tedy on line a na telefonu. Osobní setkání se snažíme minimalizovat, stejně jako osobní kontakt při prohlídkách nemovitostí, které v těchto těžkých dnech provádíme za přísných hygienických opatřeních. Tyto vám sdělí makléř, kterého budete se žádostí o prohlídku kontaktovat.

Věříme, že se situace brzy zlepší a komunikace s našimi klienty bude pokračovat v nejvyšším kvalitativním standardu na jaký jste byli u Musil reality zvyklí.

Za tým Musil reality
Tomáš Musil

Jak nejlépe prodat mou nemovitost?

08.04.2014

Jak nejlépe prodat mou nemovitost?

Tuto otázku si pokládá každý, který se ocitne před tímto zásadním rozhodnutím. Variant je většinou více, od vlastních pokusů až po oslovení realitních kanceláří.

Nelze říci, že něco nefunguje vůbec nebo, že něco funguje na sto procent. Do prodeje nemovitostí často promlouvá i náhoda. Je však nutné si uvědomit, že prodej nemovitosti je zásadním životním rozhodnutím, při kterém dáváme všanc svůj životní kapitál, veškeré úspory nebo jediný majetek. Proto platí víc než jinde. Neriskovat a přistupovat k celé věci více než odpovědně.

Pokud se rozhodnete prodat si vaši nemovitost sami, je to opravdu riskantní rozhodnutí, které se často nevyplácí. Časová zaneprázdněnost nám totiž neumožňuje věnovat se celé věci tak, jak by si zasloužila.

Setkání s realitou bývá většinou tvrdé. Telefon vám pořád zvoní, ale neozývají se opravdový zájemci, jsou to většinou realitní makléři maskování různými fintami a argumenty, takže jen ztrácíte svůj drahocenný čas. (o této problematice získávání nemovitostí do prodeje realitními kancelářemi se dočtete více v článku „Koupíme byt v tomto domě") Když už se uskuteční prohlídka, tak je to většinou zase realitka.....atd.

V horším případě se vám podaří ukázat váš byt nebo váš dům „tipaři" zlodějů nebo jinému podvodníkovi a je na ještě větší problémy zaděláno. Věřte, že zkušení realitní poradci by mohli vyprávět......

Proč jsem se jen nesvěřil odborníkovi!   Toto zjištění bývá při soukromém prodeji jedním z nejčastějších a je většinou vykoupeno špatnou a často velmi drahou zkušeností.

Prodej přes profesionály, tedy realitní kanceláře je většinou nejrozumnější volbou. Pozor však na ty méně zkušené! Zejména ty, kteří vás oslovili na základě vaší soukromé inzerce, bych nedoporučoval. Vždyť jste do inzerce psali, nechci RK a oni stejně volali.......co to asi o jejich profesionalitě říká....? A je úplně jedno z jak velké a jak světově proslulé realitní sítě jsou. Prostě nemají práci, nemají co prodávat a tak zkouší třeba vás. Tohle zaneprázdněný profesionál prostě nemá zapotřebí!

Proto se neváhejte zeptat svých známých rodiny nebo přátel, kteří prodávali nějakou nemovitost, zda byli se službami realitní kanceláře spokojeni. Jedině osobní reference budou nestranné a vypovídající.

Přeji hodně štěstí a zkušeného, ověřeného realitního poradce při prodeji vaší nemovitosti. A aby vše probíhalo hladce, tak jako u klientů, kteří se při prodeji nebo pronájmu své movitosti svěřili do našich rukou.

Za kolektiv Musil reality

Tomáš Musil

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

 • Ceny nemovitostí rostou

  11.03.2020

  Víte, proč ceny nemovitostí neustále rostou? A co na to hypotéky? Na rostoucí trend se podíváme v článku s majitelem Musil Reality, Tomášem Musilem.

 • Prezentace nemovitostí

  11.03.2020

  Každá prezentace nemovitostí má svá úskalí. Pojďme se společně s Tomášem Musilem podívat, jakých chyb se inzerenti nejčastěji dopouštějí.

 • Prodávat nemovitost

  11.03.2020

  Vyplatí se prodávat nemovitost sám nebo přes realitní kancelář? Užitečné rady pro vás shrnul majitel společnosti Musil Reality, pan Tomáš Musil.

 • Vyplatí se prodávat nemovitost přes realitní kancelář nebo vlastními silami?

  11.12.2019

  Prodávat nemovitost, která je často naším hlavním, ne-li jediným majetkem, je v podstatě životně důležité rozhodnutí. Užitečný článek pro vás sepsal majitel kanceláře Musil Reality, pan Tomáš Musil.

 • Proč ceny nemovitostí neustále rostou a co na to hypotéky?

  15.11.2019

  Proč ceny nemovitostí neustále rostou? A co na to hypotéky? Na to se podíváme v následujícím článku s majitelem Musil Reality, Tomášem Musilem.

 • Jak poznám dobrou realitní kancelář?

  31.10.2019

  Víte, jak zaručeně poznáte dobrou realitní kancelář? Na to vám v Musil Reality odpovíme v následujícím článku.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.