„Koupíme byt v tomto domě

22.01.2014

„Koupíme byt v tomto domě"

Jistě jste již našli ve své poštovní schránce, na dveřích domu nebo bytu cedulku s texty typu:koupím byt v tomto domě, mladý pár hledá byt v této lokalitě, hledáme dům v této lokalitě, platíme hotově, mám zájem o pronájem bytu v tomto domě atd....

Mnoho majitelů nemovitosti nabude dojmu, že je o jejich nemovitost velký zájem a pokud zamýšlí svou nemovitost prodat nebo pronajmout, ozvou se na uvedený kontaktní telefon.

Vystřízlivění přichází v lepším případě ihned. Nejedná se o opravdového zájemce, ale o realitní kancelář. V horším případě tuto skutečnost zjistíte až na osobním setkání při prohlídce vaší nemovitosti.

Argumentace makléřů je různá, dobře naučená z přecházejícího školení a většinou velmi kvalitně propracovaná zkušenými obchodníky.

Pokud se chcete vyhnout následným problémům při prodeji nebo pronájmu vaší nemovitosti nenechejte se žádnými naučenými argumenty přesvědčit!

Je nutné si v prvé řadě uvědomit, že tento makléř či makléřka se u vás ocitli v podstatě díky lži, nebo přinejmenším lsti. Vzpomeňte si, co bylo napsáno na lístečku ve vaší schránce.......

Pokud takto nesolidně jedná realitní kancelář už při úvodním kontaktu s vámi, jako se svým budoucím obchodním partnerem, jak bude asi postupovat při prodeji nebo pronájmu vaší nemovitosti?

Nutno podotknout, že tímto způsobem postupují při náboru nemovitostí většinou síťové realitní kanceláře a jejich začínající makléři. Profesionální realitní makléř s praxí v oboru a mnoha zkušenostmi, nebo kvalitní realitní kancelář s dobrou pověstí v oboru nemá tuto praxi zapotřebí. Má totiž plno práce s nemovitostmi a klienty, kteří kontaktují tuto společnost nebo makléře na základě kladných referencí od svých přátel a rodiny.

Proto jednoznačně doporučujeme. Nenechejte se zlákat podobnými praktikami a ve věci vaší nemovitosti se obraťte na kvalitní realitní kancelář nebo makléře s dobrou pověstí a referencemi, tak jako se naši klienti obrací na nás. Předejdete tak v lepším případě ztrátě vašeho času........

V Olomouci dne 22.1.2014

 Tomáš Musil-realitní poradce    

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Profesionální home staging nemovitosti

  04.06.2020

  Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

 • Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

  06.05.2020

  U prodeje domu takzvaně „bez realitky“ se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

 • Co byste měli vědět o přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí?

  23.04.2020

  Daň z nabytí nemovitých věcí je typ daně, kterou je nutné v České republice uhradit po nabytí, chcete-li po koupi bytu, domu, pozemku, chaty apod. Vyjma nemovitostí, které mají z úhrady této daně výjimku. Existence této daně je více než spornou otázkou a je předmětem mnoha diskuzí. Logicky, protože za své, již jednou zdaněné peníze, kupujete nemovitost, a musíte za to znovu platit další daň.

 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

 • Ceny nemovitostí rostou

  11.03.2020

  Víte, proč ceny nemovitostí neustále rostou? A co na to hypotéky? Na rostoucí trend se podíváme v článku s majitelem Musil Reality, Tomášem Musilem.

 • Prezentace nemovitostí

  11.03.2020

  Každá prezentace nemovitostí má svá úskalí. Pojďme se společně s Tomášem Musilem podívat, jakých chyb se inzerenti nejčastěji dopouštějí.

 • Prodávat nemovitost

  11.03.2020

  Vyplatí se prodávat nemovitost sám nebo přes realitní kancelář? Užitečné rady pro vás shrnul majitel společnosti Musil Reality, pan Tomáš Musil.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.