Realitní makléř

Pomoc při nákupu nemovitosti

Víme, že koupě nemovitosti je zásadní rozhodnutí, často na celý život, a jako každé zásadní rozhodnutí vyžaduje vaši zvýšenou pozornost, důsledné zvážení a zodpovědný přístup.
V České republice je služba makléř kupujícího poměrně nová záležitost, která je však v zahraničí naprosto běžnou a hojně využívanou službou. Svěřit se do rukou odborného realitního makléřea to zejména při zásadních životních krocích je totiž jasnou volbou inteligentního a zodpovědného člověka, který nechce hazardovat s často životními úsporami.

Naše služby šetří Vaše peníze!

Pokud máte vytipovánu nemovitost, která vás zajímá a uvažujete o její koupi, svěřte toto zásadní rozhodnutí realitnímu makléři, který bude vždy na vaší straně.
Nemovitost a celý proces jejího převodu do vašeho osobního vlastnictví projde důkladným, odborným prověřením a až do předání nemovitosti bude pod kontrolou vašeho realitního poradce-Makléře kupujícího.
Nemovitost, její stav, cenu a postup převodu do vašeho osobního vlastnictví prověřujeme mimo jiné z těchto zásadních hledisek:

1) Právní stav nemovitosti

Prověřením právního stavu nemovitosti výrazně snižujete riziko, že koupíte nemovitost s právní vadou – např. nemovitost nekoupíte od skutečného vlastníka nebo osoby, která nemá oprávnění s nemovitostí nakládat, nebo že jsou vlastnická práva k nemovitosti omezena např. věcnými břemeny, zástavními právy, exekucemi atd.
Prověření právního stavu zajišťuje nezávislý advokát a mimo jiné zahrnuje:

 • Ověření, zda poskytnuté údaje o nemovitosti odpovídají skutečnosti.
 • Prověření, kdo může s nemovitostí skutečně nakládat.
 • Identifikaci omezení vlastnických práv k nemovitosti .

2) Stav nemovitosti ze stavebního hlediska

Prověření nemovitosti ze stavebního hlediska výrazně snižuje riziko, že koupíte nemovitost se zásadním stavebním problémem nebo vadou. Navíc jsme schopni poměrně přesně charakterizovat nutné rekonstrukční práce a vyčíslit předpokládané náklady na rekonstrukci.
Prověření nemovitosti po stavební stránce zajišťuje nezávislý stavební technik, který má odborné vzdělání stavebního směru, mnohaletou praxi v oboru a mimo jiné prověřuje:

 • Statiku - trhliny, poruchy, stav nosných konstrukcí, stabilita.
 • Suterény – zavlhlé omítky, vzlínající vlhkost, plísně, větrání.
 • Okna – stáří a funkce, netěsnosti, poškozené parapety, kondenzace.
 • Omítky – trhliny a jejich příčiny, příčiny vlhkostních map.
 • Podlahy – současný stav a reálná možnost rekonstrukce, plošné výměry.
 • Kanalizace – staří a stav stoupaček i připojovacích potrubí
 • Voda – historie změn, materiály.
 • Vytápění – zdroj vytápění, jeho stáří a funkčnost. Náklady na vytápění. Stav rozvodů tepla.
 • Elektroinstalace – stáří, stav a materiál rozvodů, rozvaděčů a jističů. Dostatečná kapacita příkonu pro vaše předpokládané vybavení. Stav slaboproudých instalací.
 • Střecha - přístup, současné opravy, kvalita krovů, zatékání.

3) Analýza kupní ceny nemovitosti

 • zjistíme aktuální tržní cenu nemovitosti. Ověříme, zda kupní cena je relevantní. Ke standardnímu ověření ceny lze přiobjednat i vypracování znaleckého posudku.
 • Povedeme za vás jednání o ceně s prodávajícím nebo zprostředkovatelem.
 • Ověříme způsob financování nemovitosti a zajistíme optimální řešení.

4) Kontrola převodu nemovitosti do vašeho vlastnictví nebo jeho zajištění

Kontrolu převodu nemovitosti provádí nezávislý advokát ve spolupráci s makléřem kupujícího.

 • Vyhotovení všech smluv
 • Kontrola a právní analýza smluv předložených prodávajícím nebo zprostředkovatelem
 • Analýza navrhovaného postupu nabytí nemovitosti
 • Kontrola procesu převodu nemovitosti do vašeho vlastnictví

Realitní makléř kupujícího nejen v Olomouci

Působíme především v Olomouci a blízkém okolí, ale naše služby je možné využít i v jiných regionech. Pro více informací a cenovou nabídku nás prosím neváhejte kontaktovat.

Tomáš Musil

realitní poradce
vedení společnosti

tomas@musilreality.cz
+420 606 686 066
www.musil-tomas.cz

Dalibor Lachman

advokát

daliborlachman@seznam.cz
+420777723407

Kontaktní formulář

Vaše jméno *
Váš telefon *
Váš e-mail *
Vaše zpráva *
Jste robot?

Souhlasím, aby společnost Musil Reality jako správce zpracovávala moje osobní údaje v rozsahu uvedeném v tomto formuláři za účelem zodpovězení dotazu. Další informace ke zpracování naleznete v informacích o ochraně osobních údajů

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Ovlivňuje pandemie koronaviru ceny nemovitostí?

  18.10.2020

  Jak velký bude dopad ekonomické krize na trh nemovitostí a zda můžeme očekávat změny cen nemovitostí spojené s mimořádnými nařízeními se dozvíte v článku od Tomáše Musila, majitele Musil Reality.

 • Zprostředkováváme prodej jedinečného historického domu v Olomouci

  04.09.2020

  Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej krásného objektu v historickém centru města Olomouce. Ideální jako investiční nemovitost. Navštivte s námi objekt s vysokou historickou hodnotou.

 • Jak se projeví zrušená daň z nabytí nemovitosti?

  22.07.2020

  V červenci roku 2020 vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Jak se zachovat v případě, že jsem daň již zaplatil a jakou úlohu hrají časové testy? V čem spatřujeme hlavní přínos a je opravdu vhodná doba na nákup nemovitosti? Odpoví Tomáš Musil.

 • Profesionální home staging nemovitosti

  04.06.2020

  Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

 • Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

  06.05.2020

  U prodeje domu takzvaně „bez realitky“ se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

 • Co byste měli vědět o přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí?

  23.04.2020

  Daň z nabytí nemovitých věcí je typ daně, kterou je nutné v České republice uhradit po nabytí, chcete-li po koupi bytu, domu, pozemku, chaty apod. Vyjma nemovitostí, které mají z úhrady této daně výjimku. Existence této daně je více než spornou otázkou a je předmětem mnoha diskuzí. Logicky, protože za své, již jednou zdaněné peníze, kupujete nemovitost, a musíte za to znovu platit další daň.

 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.