Ceny nemovitostí v Olomouci
Ceny nemovitostí v Olomouci

Zájemci o koupi nemovitosti to nyní nemají jednoduché. Ceny nemovitostí v Olomouci a blízkém okolí neustále rostou. Přečtěte si nejnovější článek od Tomáše Musila, majitele Musil Reality, kde popisuje současnou tržní situaci.

Zájem o nemovitosti výrazně převyšuje nabídku

Poptávka po bydlení v Olomouci a blízkém okolí je opravdu vysoká, což podporuje raketový narůst cen nemovitostí. Když už se vám podaří nějakou vhodnou nemovitost najít, často se od makléřů dozvíte, že je nemovitost již prodaná, že jste jen další zájemce v řadě, nebo že nemovitost půjde kvůli velkému zájmu do dražby, kde nejvyšší nabídka vyhrává.

Chápu, že pro všechny zájemce jsou tyto informace nepříjemné a často jsou ze sdělení rozladěni. Nicméně, taková je současná tržní situace. Touha po vlastním bydlení neustále roste a s ním i ceny nemovitostí. Skutečností, které podporují nárůst ceny nemovitostí v Olomouci je hned několik. Tomuto tématu jsem se věnoval v dřívějších článcích, a proto je nyní nebudu znovu rozebírat.

Realitní makléři nemůžou za růst cen nemovitostí

Tímto článkem bych nás realitní makléře rád obhájil a zároveň se omluvil všem zájemcům o koupi nemovitosti.

Vážení zájemci, zkuste se prosím na celou situaci podívat ze strany prodávajícího. Pokud prodáváte nemovitost s pomocí realitní kanceláře, očekáváte a také oceníte, když vám realitní makléř dokáže získat mnohem více peněz, než jste za prodej původně žádali. Myslím si, že právě toto je náš úkol. Jednat odborně a profesionálně jménem prodávajícího a činit tak, abychom dostáli všemu, co říkáme. Kam mimo jiné patří i povinnost zajistit pro klienta co nejvyšší možnou cenu za prodej nebo pronájem jeho nemovitosti.

Je však důležité, aby současnou tržní situaci a své zkušenosti realitní kancelář nevyužívala ke svému obohacení. Často se s tím setkávám a je mi z toho smutno. Některé realitní kanceláře si zakládají na silných reklamních kampaních, kde slibují prodej nemovitosti za nejvíc, co to půjde. Veřejně už ale neuvádějí, že za získání „peněz navíc“ chtějí tučnou odměnu. Běžně se setkávám s provizí ve výši 50 % z vydražené částky. A to není správné!

Jako odborník a zkušený makléř vždy prodejci řeknu přibližnou kupní cenu nemovitosti a za tou si stojím. Pokud však pro klienta dokážu díky svým zkušenostem, kvalitnímu marketingu a případně i díky dražbě, zajistit více, pak jsem tu správně a plním svoji roli realitního poradce na výbornou. Za tyto služby však nemohu chtít nadstandartní, někdy až lichvářskou, provizi navíc.

Dražby nemovitostí v Musil Reality

My v Musil Reality také dražíme nemovitosti. A velmi úspěšně. Jen v tomto roce jsme vydražili již desítky objektů a získali tak svým klientům mnoho milionů navíc. Nemáme totiž jinou možnost. Jednáme v zájmu našeho klienta, kterým je prodávající. Nikdy jsme však nechtěli jinou nebo vyšší provizi než tu, na které jsme se na začátku spolupráce domluvili.

V naší realitní kanceláři vždy plníme to, co slíbíme. Tedy to, že za vaši nemovitost dostanete opravdu nejvíc. To je naše práce, a i kvůli tomu jste si nás pro prodej nebo pronájem své nemovitosti vybrali.

Pokud máte nějaké dotazy, chcete znát cenu své nemovitosti nebo vás zajímají výhody prodeje a pronájmu nemovitostí s realitní kanceláří Musil Reality, tak nás neváhejte kontaktovat. Jsme tu pro vás.

Za celý tým Musil Reality vám přeji pěkný den

Tomáš Musil

Zadejte alespoň tři znaky