Jak se projeví zrušená daň z nabytí nemovitosti?

22.07.2020

Koncem dubna letošního roku 2020 předložila vláda návrh na zrušení kontroverzní daně z nabytí nemovitosti, který byl schválen v červenci roku 2020. Jak se zachová v případě, že je daň zaplacena a je možné zjistit, zda vaše kreditní karty? V čem plivá hlavní výhoda daně a je opravdu výhodná doba na nákup nemovitosti? Na aktuální téma, které hýbe realitním trhem, jste stručně a odborně odpovědí Tomáš Musil, majitel Musil Reality .

Zrušení daně z nabytí nemovitosti využívá samé dobré zprávy

Zrušení daní z nemovitostí bylo zjištěno, že se jedná o zajímavé téma na realitním trhu. Je to logické. Ve skutečnosti docházelo ke zdanění něčeho, co jsme zakoupili již z jednou zdaněných peněz. Ostatní, kteří nejsou členy EU tato daňová povinnost. Příklad na Slovensku je zrušena od roku 2005.

Nyní jsme se dočkali i my v ČR. Sněmovna před časem schválila , nejtěsnější možnou míru hlasů, dlouho avizovaný návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Rozporuplná daň ve výši 4% z hodnoty nemovitosti je již při koupi staršího objektu není hrazena. U novostaveb není hrazena nikdy. Lidé, kteří si koupili nemovitost v období od prosince 2019, tuto daň zažili, si mohli zažádat o své vrácení . Ti, co nemovitost v roce 2020 již koupili, ale zatím daň nehradili, tak už činit ostatní. Dokonce zůstala možnost odpočtu úroků z hypotečního úvěru ze základu daně. Přetrvalo tedy i daňové zvýhodnění, které může být první návrh zákona zrušeno.

Dle mého názoru se týká velmi dobrých zpráv, které způsobují zájemcům, kteří nemají možnost získat při nákupu nemovitostí . Počet uspoříte při koupi nemovitosti v roce 2020 před předešlým letům vaší následující tabulky:

Jak se projeví zrušená daň z nabytí nemovitosti?

Pokud tedy očekáváte koupi nemovitosti , tak právě teď je na nejvhodnější dobu . Podporuje i drobné snižování úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. Rozhodně nyní nelze očekávat jejich postupný dlouhodobý růst, mluvit před začátkem pandemie koronaviru.

Proč koupit nemovitost v roce 2020 a neodkládat na další roky?

Důvodem je tzv. miest test vlastnictví nemovitosti.

„Časový test je nutný v závislosti na čase a prodeji nemovitosti pro osvobození od daně ze zisku při prodeji nemovitosti.“

Pokud jste vlastnili nemovitost, 5 let nebo jste zde nenašli bydliště žijící 2 roky, není možné platit daň ze zisku při prodeji . Z toho vyplývá, že deset, kdo stihne přijímat nemovitost ještě letos, bude se používat tzv. časovým testem podle současné doby. Podle nového zákona bude možné testovat od 1. 1. 2021 prodloužen účastníkov až na 10 let.

Jak je to s daními ohledně nemovitostí v roce 2020? Mrkněte se na nové video  od Tomáše Musily, kteří mají konkrétní přehled k daňové problematice.

Zvažujete koupi bytu nebo domu v Olomouckém kraji?

Pro ty, kteří vyčíslali s nákupem nemovitosti, je nyní nejvhodnější doba. V případě, že očekáváte nákup nemovitosti v Olomouckém kraji, se proto neváhejte obrátit na odborníky z realitní kanceláře Musil Reality . Možný poradit nebo se informovat ohledně daně z nabytí nemovitosti? Neváhejte nás kdykoli kontaktovat . Rádi vám pomůžeme.

Za kolektiv Musil Reality vám přeje pěkný den Tomáš Musil

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Ovlivňuje pandemie koronaviru ceny nemovitostí?

  18.10.2020

  Jak velký bude dopad ekonomické krize na trh nemovitostí a zda můžeme očekávat změny cen nemovitostí spojené s mimořádnými nařízeními se dozvíte v článku od Tomáše Musila, majitele Musil Reality.

 • Zprostředkováváme prodej jedinečného historického domu v Olomouci

  04.09.2020

  Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej krásného objektu v historickém centru města Olomouce. Ideální jako investiční nemovitost. Navštivte s námi objekt s vysokou historickou hodnotou.

 • Jak se projeví zrušená daň z nabytí nemovitosti?

  22.07.2020

  V červenci roku 2020 vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Jak se zachovat v případě, že jsem daň již zaplatil a jakou úlohu hrají časové testy? V čem spatřujeme hlavní přínos a je opravdu vhodná doba na nákup nemovitosti? Odpoví Tomáš Musil.

 • Profesionální home staging nemovitosti

  04.06.2020

  Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

 • Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

  06.05.2020

  U prodeje domu takzvaně „bez realitky“ se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

 • Co byste měli vědět o přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí?

  23.04.2020

  Daň z nabytí nemovitých věcí je typ daně, kterou je nutné v České republice uhradit po nabytí, chcete-li po koupi bytu, domu, pozemku, chaty apod. Vyjma nemovitostí, které mají z úhrady této daně výjimku. Existence této daně je více než spornou otázkou a je předmětem mnoha diskuzí. Logicky, protože za své, již jednou zdaněné peníze, kupujete nemovitost, a musíte za to znovu platit další daň.

 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.