Jak správně nastavit cenu nemovitosti k prodeji?

Plánujete prodat svoji nemovitost nebo pozemek a nevíte, jak správně nastavit prodejní cenu? Přečtěte si náš první článek z rubriky “Realitní poradna”, kde se dozvíte všechny potřebné informace o nacenění nemovitosti k prodeji

Realitní trh, stejně jako každý jiný, prochází fázemi vývoje cen. Z toho důvodu je vždy potřeba nastudovat aktuální nabídku nemovitostí v inzerci. Zaměřte se také na dispozičně rozdílné nemovitosti, oproti té vaší. Pro co nejpřesnější stanovení ceny je dobré znát již realizované prodeje za poslední období, nebo průměrnou cenu nemovitostí ve stejné nebo podobné lokalitě. Důležitou roli hraje také četnost podobných nabídek, které se aktuálně nabízejí.

Častou chybou při stanovení ceny nemovitosti je citová vazba k ní nebo k lokalitě. Abychom získali pojem o reálné ceně, musíme se na nemovitost dívat zcela objektivně a zvážit jak všechny klady, tak i zápory. Pro budoucího kupce nemusí mít hodnotu hřiště u domu, kde jste si hrávali v dětství.

Pokud chcete nemovitost nabízet na realitním serveru, je dobré se zaměřit také na co nejhezčí prezentaci. Nemusíte na fotky strojit šampus na stůl, avšak kuchyňská linka plná špinavého nádobí není příliš lákavá. Dle zkušeností téměř dvaceti let v oboru v Musil reality víme, že kvalitní prezentace a špičkový marketing hrají zásadní roli při prodejnosti nemovitosti a také mají zásadní vliv na výši kupní ceny.

Jestliže si však se stanovením ceny nebo s prodejem nechcete lámat hlavu, pak vám v Musil reality rádi pomůžeme. Nabízíme služby jak samotného posouzení tržní ceny obvyklé, tak zprostředkování procesu převodu vlastnického práva v případě, že se vám podařilo nalézt kupce svépomocí. Samozřejmostí v Musil Reality je také služba kompletního prodeje vaší nemovitosti, tedy vše od stanovení ceny, přípravy nemovitosti, profesionální prezentace (fotografie, video, propagace, atd.), až po zdárné předání klíčů novému majiteli včetně přepisu energií i všech ostatních náležitostí.

Po celou dobu prodeje jste v kontaktu s makléřem, máte možnost odborné konzultace a dostáváte aktuální informace o průběhu.

Celý proces prodeje nemovitosti jsem pro účely tohoto článku velmi zkrátil. Je nutné si uvědomit, že prodej nemovitosti není prodej „rohlíku" a proto jednoznačně doporučujeme obrátit se s prodejem nemovitosti na odborníky.

Pokud zvažujete prodávat jakoukoliv nemovitost neváhejte nás kontaktovat. Úvodní schůzka s makléřem Musil reality je vždy nezávazná, troufnu si říci, že i příjemná a bude pro vás velmi přínosná. Přeci jen neprodáváte nemovitost každý den a jít cestou pokus-omyl se u tak zásadní věci, jakou je prodej nemovitosti, nevyplácí.

Za kolektiv Musil reality

Lukáš Prokop

Zadejte alespoň tři znaky