Jaký vývoj cen nemovitostí očekáváme v roce 2022?

Jaký vývoj cen nemovitostí očekáváme v roce 2022?
Jaký vývoj cen nemovitostí očekáváme v roce 2022?

Zdražování nemovitostí v Česku nepolevuje. Naopak ceny za bydlení rostou ještě výrazněji než kdykoli dříve. Na vině je více okolností, které společně tlačí vývoj cen nemovitostí v Olomouckém kraji prudce vzhůru. Přečtěte si článek Tomáše Musila, majitele Musil Reality, kde se dozvíte, co je na vině.

Co vede k rostoucímu vývoji cen nemovitostí v Olomouckém kraji?

Jednou z příčin je trvale vysoká motivovaná poptávka, která vede ze snahy uchránit volné finanční prostředky před ztrátou hodnoty. Kromě toho tlačí ceny nemovitostí vzhůru také extrémní zdražování stavebních materiálů a prací, kterých je v současné době nedostatek. Na vině je také obava z budoucnosti, kdy se nemovitosti jeví jako trvalá jistota.

V Olomouckém kraji a zejména v Olomouci zdražily byty meziročně přibližně o 20 %. Od roku 2010 v Musil Reality evidujeme nárůst cen nemovitostí v Olomouci o více než 100 %. Ceny bytů a domů tedy v Olomouci stouply za 11 let téměř o dvojnásobek.
Pro koncového uživatele to jistě není dobrá zpráva, naopak pro investory se díky vývoji cen nemovitostí jeví investice do bydlení jako ideální.

Očekávaný vývoj cen nemovitostí pro další období


Podle mého názoru levnější nemovitosti zejména v Olomouci nebudou. Mám za to, že na tom nic nezmění ani současné zvyšování sazeb hypotečních úvěrů. Drahé hypotéky totiž vyřadí ze seznamu zájemců o koupi nemovitosti jen ty, kteří nemají dostatečné vlastní zdroje.

Neustále se ukazuje, že kupujících, kteří disponují vlastními zdroji v řádech miliónů korun je dostatek. Navíc, právě tito zájemci podle mého názoru udrží zájem o nemovitosti na stále vysoké úrovni. Vyšší sazby hypoték ale mohou mít vliv na cenu nemovitostí, které nejsou k investicím příliš vhodné. Jde především o panelové byty, větší rodinné byty nebo starší domy v horších lokalitách. Právě tyto nemovitosti bych doporučil zájemcům o vlastní bydlení.

Naše doporučení pro zájemce o investice do nemovitostí


Pro investice do nemovitostí v Musil Reality doporučujeme byty menších výměr v cihlových novostavbách nebo pěkné byty v dobrých lokalitách. Díky správě investičních nemovitostí, kterou nabízíme, pak uděláme z vašeho nájemného opravdu bezstarostný příjem. Navíc se tak zbavíte starostí a problémů, které s pronájmem nemovitosti neodmyslitelně souvisejí.

Nejlepší doba je však pro prodej nemovitostí. Prodávající zajímavé nemovitosti v dobré lokalitě může požadovat prakticky cokoliv. Prodávajícím v Musil reality nabízíme bohaté zkušenosti, profesionální marketing při propagaci jejich nemovitosti a 100% servis s jediným cílem - získat za vaši nemovitost co nejvíce. V Musil reality máme bohaté zkušenosti i s dražbami, které se u nás staly standardem. 

V případě zájmu o prodej, pronájem, investici nebo koupi nemovitosti nás neváhejte nezávazně kontaktovat.  Rádi vám poradíme a bezpečně vás provedeme všemi nástrahami realitního trhu.

Za kolektiv Musil Reality přeji hezký a úspěšný den
Tomáš Musil

Zadejte alespoň tři znaky