Prezentace nemovitostí
Prezentace nemovitostí

Na realitním trhu se můžete často setkat s různou kvalitou inzerce prodávaných i pronajímaných nemovitostí. Moje zkušenosti potvrzují, že profesionální prezentace nemovitosti úzce souvisí s její cenou, a také množstvím zájemců. Pojďme se společně podívat, jakých chyb se inzerenti nejčastěji dopouštějí.

Kvalitní prezentace nemovitosti je pracná a drahá záležitost

I laikovi je asi jasné, že pokud prezentovaný objekt vypadá na fotkách výborně, tak se dá prodat o dost dráž. A je o něj také větší zájem. Toho hojně využívají například cestovní kanceláře ve svých katalozích, ale i prodejci aut, kosmetiky, oděvů a dalšího zboží. Takže v podstatě všichni, kteří své služby na veřejnosti nějakým způsobem prezentují.

Je tedy až zarážející, že při prodeji realit v ČR není kvalitní prezentace nemovitostí běžným standardem. Podívejte se sami na inzertní portály, jak vypadá vizuální dokumentace většiny prodávaných nemovitostí.

Téměř 90 % inzerátů má nekvalitní, nebo špatnou prezentaci. Rozmazané, nepříliš ostré fotografie, kde se na zemi povaluje oblečení, polehávají psi nebo si hrají děti a tak dále. O tom, že u 98 % nemovitostí chybí video prohlídka, ani nemluvě. Tématu video prohlídky a video prezentace nemovitostí budu věnovat příští příspěvek.

Kvalitní prezentace nemovitostí je totiž velmi drahá a pracná záležitost. S opravdu perfektní prezentací nemovitostí se setkáte pouze u kvalitních realitních kanceláří. Například my v Musil Reality používáme profesionálního fotografa téměř u všech nabízených nemovitostí už řadu let. Homestaging pro nás není cizí slovo, ale zásadní věc pro přípravu nemovitostí před focením. U dražších nemovitostí je samozřejmostí video prohlídka, půdorys a další. To je také jeden z důvodů, proč se nám daří prodávat nemovitosti velmi rychle a dobře.

Před prezentací nemovitosti se vyplatí důsledná rešerše

Pokud chcete prodat svoji nemovitost opravdu výhodně, tak se nejprve pořádně podívejte na internet. A udělejte důkladnou rešerši, kdo a jak nemovitosti prezentuje. Často najdete tu stejnou nabídku u více kanceláří a zjistíte, že opravdu není fotografie jako fotografie a inzerát jako inzerát.

V Musil Reality se držíme hesla, že fotky realizovaných obchodů nemažeme. A to zcela schválně. Díky tomu máte totiž jedinečnou možnost porovnat, jak kvalitně a lákavě se dají nemovitosti nabízet.

Proto navštivte naše webové stránky a sami se přesvědčte, jak vypadá práce opravdových renomovaných profesionálů. Nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi vám poradíme s prodejem, pronájmem nebo prezentací vaší nemovitostí.

Za kolektiv Musil Reality – „Služby doporučené přáteli“ vám krásný den přeje

Tomáš Musil

Zadejte alespoň tři znaky