Správná prezentace nemovitostí a její úskalí

11.03.2020

Na realitním trhu se můžete často setkat s různou kvalitou inzerce prodávaných i pronajímaných nemovitostí. Moje zkušenosti potvrzují, že profesionální prezentace nemovitosti úzce souvisí s její cenou, a také množstvím zájemců. Pojďme se společně podívat, jakých chyb se inzerenti nejčastěji dopouštějí.

 

 

Kvalitní prezentace nemovitosti je pracná a drahá záležitost

I laikovi je asi jasné, že pokud prezentovaný objekt vypadá na fotkách výborně, tak se dá prodat o dost dráž. A je o něj také větší zájem. Toho hojně využívají například cestovní kanceláře ve svých katalozích, ale i prodejci aut, kosmetiky, oděvů a dalšího zboží. Takže v podstatě všichni, kteří své služby na veřejnosti nějakým způsobem prezentují.

Je tedy až zarážející, že při prodeji realit v ČR není kvalitní prezentace nemovitostí běžným standardem. Podívejte se sami na inzertní portály, jak vypadá vizuální dokumentace většiny prodávaných nemovitostí.

Téměř 90 % inzerátů má nekvalitní, nebo špatnou prezentaci. Rozmazané, nepříliš ostré fotografie, kde se na zemi povaluje oblečení, polehávají psi nebo si hrají děti a tak dále. O tom, že u 98 % nemovitostí chybí video prohlídka, ani nemluvě. Tématu video prohlídky a video prezentace nemovitostí budu věnovat příští příspěvek.

Kvalitní prezentace nemovitostí je totiž velmi drahá a pracná záležitost. S opravdu perfektní prezentací nemovitostí se setkáte pouze u kvalitních realitních kanceláří. Například my v Musil Reality používáme profesionálního fotografa téměř u všech nabízených nemovitostí už řadu let. Homestaging pro nás není cizí slovo, ale zásadní věc pro přípravu nemovitostí před focením. U dražších nemovitostí je samozřejmostí video prohlídka, půdorys a další. To je také jeden z důvodů, proč se nám daří prodávat nemovitosti velmi rychle a dobře.

Před prezentací nemovitosti se vyplatí důsledná rešerše

Pokud chcete prodat svoji nemovitost opravdu výhodně, tak se nejprve pořádně podívejte na internet. A udělejte důkladnou rešerši, kdo a jak nemovitosti prezentuje. Často najdete tu stejnou nabídku u více kanceláří a zjistíte, že opravdu není fotografie jako fotografie a inzerát jako inzerát.

V Musil Reality se držíme hesla, že fotky realizovaných obchodů nemažeme. A to zcela schválně. Díky tomu máte totiž jedinečnou možnost porovnat, jak kvalitně a lákavě se dají nemovitosti nabízet.

Proto navštivte naše webové stránky a sami se přesvědčte, jak vypadá práce opravdových renomovaných profesionálů. Nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi vám poradíme s prodejem, pronájmem nebo prezentací vaší nemovitostí.

Za kolektiv Musil Reality – „Služby doporučené přáteli“ vám krásný den přeje

Tomáš Musil

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Profesionální home staging nemovitosti

  04.06.2020

  Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

 • Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

  06.05.2020

  U prodeje domu takzvaně „bez realitky“ se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

 • Co byste měli vědět o přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí?

  23.04.2020

  Daň z nabytí nemovitých věcí je typ daně, kterou je nutné v České republice uhradit po nabytí, chcete-li po koupi bytu, domu, pozemku, chaty apod. Vyjma nemovitostí, které mají z úhrady této daně výjimku. Existence této daně je více než spornou otázkou a je předmětem mnoha diskuzí. Logicky, protože za své, již jednou zdaněné peníze, kupujete nemovitost, a musíte za to znovu platit další daň.

 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

 • Ceny nemovitostí rostou

  11.03.2020

  Víte, proč ceny nemovitostí neustále rostou? A co na to hypotéky? Na rostoucí trend se podíváme v článku s majitelem Musil Reality, Tomášem Musilem.

 • Prezentace nemovitostí

  11.03.2020

  Každá prezentace nemovitostí má svá úskalí. Pojďme se společně s Tomášem Musilem podívat, jakých chyb se inzerenti nejčastěji dopouštějí.

 • Prodávat nemovitost

  11.03.2020

  Vyplatí se prodávat nemovitost sám nebo přes realitní kancelář? Užitečné rady pro vás shrnul majitel společnosti Musil Reality, pan Tomáš Musil.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.