Vážený kliente,

Vzhledem k současnému vývoji v souvislosti s rozšířením Covid-19 (koronavirus) bychom vás chtěli informovat o opatřeních, která Musil reality, realitní kancelář přijímá.

Zdraví a bezpečnost našich spolupracovníků, klientů a obchodních partnerů přikládáme nejvyšší prioritu. Bereme současnou situaci velmi vážně a děláme vše, co je v našich silách, abychom minimalizovali riziko infekce a současně zajistili našim klientům dosavadní servis.

Kromě opatření, která již byla přijata v posledních týdnech, všichni naši makléři nyní pracují vzdáleně z domova, tedy on line a na telefonu. Osobní setkání se snažíme minimalizovat, stejně jako osobní kontakt při prohlídkách nemovitostí, které v těchto těžkých dnech provádíme za přísných hygienických opatřeních. Tyto vám sdělí makléř, kterého budete se žádostí o prohlídku kontaktovat.

Věříme, že se situace brzy zlepší a komunikace s našimi klienty bude pokračovat v nejvyšším kvalitativním standardu na jaký jste byli u Musil reality zvyklí.

Za tým Musil reality
Tomáš Musil

Správná prezentace nemovitostí a její úskalí

11.03.2020

Na realitním trhu se můžete často setkat s různou kvalitou inzerce prodávaných i pronajímaných nemovitostí. Moje zkušenosti potvrzují, že profesionální prezentace nemovitosti úzce souvisí s její cenou, a také množstvím zájemců. Pojďme se společně podívat, jakých chyb se inzerenti nejčastěji dopouštějí.

 

 

Kvalitní prezentace nemovitosti je pracná a drahá záležitost

I laikovi je asi jasné, že pokud prezentovaný objekt vypadá na fotkách výborně, tak se dá prodat o dost dráž. A je o něj také větší zájem. Toho hojně využívají například cestovní kanceláře ve svých katalozích, ale i prodejci aut, kosmetiky, oděvů a dalšího zboží. Takže v podstatě všichni, kteří své služby na veřejnosti nějakým způsobem prezentují.

Je tedy až zarážející, že při prodeji realit v ČR není kvalitní prezentace nemovitostí běžným standardem. Podívejte se sami na inzertní portály, jak vypadá vizuální dokumentace většiny prodávaných nemovitostí.

Téměř 90 % inzerátů má nekvalitní, nebo špatnou prezentaci. Rozmazané, nepříliš ostré fotografie, kde se na zemi povaluje oblečení, polehávají psi nebo si hrají děti a tak dále. O tom, že u 98 % nemovitostí chybí video prohlídka, ani nemluvě. Tématu video prohlídky a video prezentace nemovitostí budu věnovat příští příspěvek.

Kvalitní prezentace nemovitostí je totiž velmi drahá a pracná záležitost. S opravdu perfektní prezentací nemovitostí se setkáte pouze u kvalitních realitních kanceláří. Například my v Musil Reality používáme profesionálního fotografa téměř u všech nabízených nemovitostí už řadu let. Homestaging pro nás není cizí slovo, ale zásadní věc pro přípravu nemovitostí před focením. U dražších nemovitostí je samozřejmostí video prohlídka, půdorys a další. To je také jeden z důvodů, proč se nám daří prodávat nemovitosti velmi rychle a dobře.

Před prezentací nemovitosti se vyplatí důsledná rešerše

Pokud chcete prodat svoji nemovitost opravdu výhodně, tak se nejprve pořádně podívejte na internet. A udělejte důkladnou rešerši, kdo a jak nemovitosti prezentuje. Často najdete tu stejnou nabídku u více kanceláří a zjistíte, že opravdu není fotografie jako fotografie a inzerát jako inzerát.

V Musil Reality se držíme hesla, že fotky realizovaných obchodů nemažeme. A to zcela schválně. Díky tomu máte totiž jedinečnou možnost porovnat, jak kvalitně a lákavě se dají nemovitosti nabízet.

Proto navštivte naše webové stránky a sami se přesvědčte, jak vypadá práce opravdových renomovaných profesionálů. Nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi vám poradíme s prodejem, pronájmem nebo prezentací vaší nemovitostí.

Za kolektiv Musil Reality – „Služby doporučené přáteli“ vám krásný den přeje

Tomáš Musil

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

 • Ceny nemovitostí rostou

  11.03.2020

  Víte, proč ceny nemovitostí neustále rostou? A co na to hypotéky? Na rostoucí trend se podíváme v článku s majitelem Musil Reality, Tomášem Musilem.

 • Prezentace nemovitostí

  11.03.2020

  Každá prezentace nemovitostí má svá úskalí. Pojďme se společně s Tomášem Musilem podívat, jakých chyb se inzerenti nejčastěji dopouštějí.

 • Prodávat nemovitost

  11.03.2020

  Vyplatí se prodávat nemovitost sám nebo přes realitní kancelář? Užitečné rady pro vás shrnul majitel společnosti Musil Reality, pan Tomáš Musil.

 • Vyplatí se prodávat nemovitost přes realitní kancelář nebo vlastními silami?

  11.12.2019

  Prodávat nemovitost, která je často naším hlavním, ne-li jediným majetkem, je v podstatě životně důležité rozhodnutí. Užitečný článek pro vás sepsal majitel kanceláře Musil Reality, pan Tomáš Musil.

 • Proč ceny nemovitostí neustále rostou a co na to hypotéky?

  15.11.2019

  Proč ceny nemovitostí neustále rostou? A co na to hypotéky? Na to se podíváme v následujícím článku s majitelem Musil Reality, Tomášem Musilem.

 • Jak poznám dobrou realitní kancelář?

  31.10.2019

  Víte, jak zaručeně poznáte dobrou realitní kancelář? Na to vám v Musil Reality odpovíme v následujícím článku.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.