Vážený kliente,

Vzhledem k současnému vývoji v souvislosti s rozšířením Covid-19 (koronavirus) bychom vás chtěli informovat o opatřeních, která Musil reality, realitní kancelář přijímá.

Zdraví a bezpečnost našich spolupracovníků, klientů a obchodních partnerů přikládáme nejvyšší prioritu. Bereme současnou situaci velmi vážně a děláme vše, co je v našich silách, abychom minimalizovali riziko infekce a současně zajistili našim klientům dosavadní servis.

Kromě opatření, která již byla přijata v posledních týdnech, všichni naši makléři nyní pracují vzdáleně z domova, tedy on line a na telefonu. Osobní setkání se snažíme minimalizovat, stejně jako osobní kontakt při prohlídkách nemovitostí, které v těchto těžkých dnech provádíme za přísných hygienických opatřeních. Tyto vám sdělí makléř, kterého budete se žádostí o prohlídku kontaktovat.

Věříme, že se situace brzy zlepší a komunikace s našimi klienty bude pokračovat v nejvyšším kvalitativním standardu na jaký jste byli u Musil reality zvyklí.

Za tým Musil reality
Tomáš Musil

Vyplatí se prodávat nemovitost přes realitní kancelář nebo vlastními silami?

11.03.2020

Možná jste už před tímto rozhodnutím stáli. Prodávat nemovitost, která je často naším hlavním, ne-li jediným majetkem, je v podstatě životně důležité rozhodnutí. Pojďme se proto podívat, zda se vyplatí prodat nemovitost sám, nebo za pomoci realitní kanceláře. No toto téma, pro vás sepsal užitečný článek majitel naší kanceláře Musil Reality, pan Tomáš Musil.

Prodávat nemovitost bez RK vyžaduje zkušenosti a odborné znalosti

Při prodeji vašeho domu, bytu nebo jiného nemovitého majetku hrají zásadní roli tyto dva požadavky:

Za svoji nemovitost chci dostat co nejvíce peněz Nechci o nemovitost nebo o peníze z jejího prodeje přijít

Pokud jste znalí realitní problematiky, vyznáte se v cenách nemovitostí, orientujete se v právních problémech, máte zkušenosti s marketingem i prezentací a také dostatek času, pak je možné pustit se do prodeje na vlastní pěst. Mám ale za to, že vše výše uvedené běžný člověk nezná a času také nemá nazbyt. Máte tedy možnost obrátit se na odborníky.

Prodávat nemovitost „bez realitky“ neznamená ušetřit peníze

Na chvíli si představíme, že jste se rozhodli prodávat nemovitost bez pomoci odborníků. V tomto případě bych jednoznačně nedoporučil internetové platformy a servery typu „bez kanceláře či realitky“. Nyní je jich v České republice více a mají masivní reklamní podporu v médiích. Každému rozumnému člověku je asi jasné, že pokud reklamu na prodej bez realitní kanceláře slyší a vidí denně, pak to musí stát spoustu peněz a tím pádem je tato reklama na prodej domu či bytu bez provize nesmysl. Z čeho by se pak taková reklama platila a proč by ji vůbec někdo dělal, když na tom nechce vydělat? Pokud se na podmínky takového zprostředkovatele podíváte blíže, tak zjistíte, že to vůbec není levné. A navíc si většinu věcí musíte zařídit sami. Úsměvné jsou i garance takových serverů o tom, že když to nedopadne, tak vám vrátí peníze… No, to je mi novinka. Vždyť to je naprosto běžné! Pokud vám klasická realitní kancelář vaši nemovitost neprodá, tak vám také provizi neúčtuje.

Z pohledu realitního poradce působícího v branži přes 15 let je pak úsměvné, nebo spíše smutné i to, že za takovými servery stojí většinou bývalí, neúspěšní realitní poradci, kteří jen využívají toho, že v České republice ještě není důvěra lidí v realitní kanceláře taková, jako v zahraničí. Například v Anglii nebo v USA žádné také servery, nabízející prodej nemovitosti bez profesionálního poradce neexistují. Nebo jsou na okraji zájmu. Je to logické. Když chci něco udělat pořádně, tak na to potřebuji odborníka, kterého pak musím zaplatit.

Prodej nemovitosti za pomoci realitního poradce jako nejlepší volba

Druhou možností je tedy realitní poradce, nebo kancelář, která prodej vaší nemovitosti kompletně zajistí. Jak ale poznat kvalitní, spolehlivou a profesionální realitní kancelář? Zde jednoznačně doporučuji osobní referenci. Zeptejte se svých známých, kamarádů či kolegů, kteří někdy prodávali, kupovali nebo pronajímali nemovitost. Mělo by vás zajímat, jak byli se službami realitní kanceláře spokojení a jak dlouho celý proces trvat. Jedině tato osobní zkušenost má vypovídající hodnotu. Nedejte na nabubřelé reklamy a klamavá hesla. Často se za nimi skrývají jen sliby.

Kvalitní realitní kancelář sice bude chtít za své služby zaplatit, ale vždy se to vyplatí.  Za vaši nemovitost totiž často dostanou více peněz, než byste čekali. A především celou transakci zrealizují, zabezpečí a dovedou do zdárného konce. O vašem ušetřeném času ani nemluvě.

Přemýšlíte nad prodejem nemovitosti? Vyzkoušejte naši realitní kancelář Musil Reality

Jsme olomoucká, rodinná společnost Musil Reality, která se úspěšně pohybuje na trhu s nemovitostmi už roku 2003. Zabýváme se správou, prodejem i financováním nemovitostí a zakládáme si na komplexních službách. Dále pro své klienty zajišťujeme pronájem a správu bytových a nebytových prostor, ale i makléře kupujícího skrze www.spravain.cz.

V neposlední řadě řešíme kompletní pojištění budov, ale i jejich profesionální údržbu a opravy. V rámci komplexního facility managementu nabízíme i služby hodinového manžela. 

Pokud se tedy poohlížíte po ověřené realitní kanceláři v Olomouckém kraji, pak zvolte Musil Reality a naše služby doporučení přáteli. A pokud právě prodáváte nebo poptáváte nemovitost?

V tom případě přeji mnoho štěstí při realizaci prodeje, koupě nové nemovitosti nebo jejím pronájmu a šťastnou ruku při výběru profesionála, který vám celou transakci zařídí a zrealizuje. Vyplatí se to!

Pěkný den, Tomáš Musil

www.musilreality.cz

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

 • Ceny nemovitostí rostou

  11.03.2020

  Víte, proč ceny nemovitostí neustále rostou? A co na to hypotéky? Na rostoucí trend se podíváme v článku s majitelem Musil Reality, Tomášem Musilem.

 • Prezentace nemovitostí

  11.03.2020

  Každá prezentace nemovitostí má svá úskalí. Pojďme se společně s Tomášem Musilem podívat, jakých chyb se inzerenti nejčastěji dopouštějí.

 • Prodávat nemovitost

  11.03.2020

  Vyplatí se prodávat nemovitost sám nebo přes realitní kancelář? Užitečné rady pro vás shrnul majitel společnosti Musil Reality, pan Tomáš Musil.

 • Vyplatí se prodávat nemovitost přes realitní kancelář nebo vlastními silami?

  11.12.2019

  Prodávat nemovitost, která je často naším hlavním, ne-li jediným majetkem, je v podstatě životně důležité rozhodnutí. Užitečný článek pro vás sepsal majitel kanceláře Musil Reality, pan Tomáš Musil.

 • Proč ceny nemovitostí neustále rostou a co na to hypotéky?

  15.11.2019

  Proč ceny nemovitostí neustále rostou? A co na to hypotéky? Na to se podíváme v následujícím článku s majitelem Musil Reality, Tomášem Musilem.

 • Jak poznám dobrou realitní kancelář?

  31.10.2019

  Víte, jak zaručeně poznáte dobrou realitní kancelář? Na to vám v Musil Reality odpovíme v následujícím článku.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.