Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

06.05.2020

Prodej domu bez realitky je o trochu složitější téma než pronájem nemovitosti bez realitní kanceláře, o kterém jsem se zmiňoval před časem. U pronájmu je to jasné. Většinou se tam jakákoliv osobní iniciativa nevyplatí. Například v Musil Reality pronajmeme vaši nemovitost zcela zdarma, protože provizi platí námi nalezený nájemník. A veškeré další úkony zajistíme za vás. U prodeje domu takzvaně „bez realitky", nebo obecně u všech prodejů nemovitostí bez realitní kanceláře, se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

Vyvarujte se prodeje domu bez realitky přes internetové platformy

Mohu osobně garantovat, že pokud prodej nemovitosti svěříte dobré realitní kanceláři, jako je například Musil Reality, tak vše podstatné zařídíme za vás. Výrazně ušetříme váš čas i peníze. Mnohdy se stane, že i po odečtení provize, kterou u nás zaplatíte, dostanete za svou nemovitost více peněz, než kdybyste zvolili „prodej domu bez realitky".

Pokud zvolíte prodej domu vlastními silami, tak bych vám v takovém případě jednoznačně nedoporučil internetové platformy a servery typu: „bez kanceláře nebo realitky". V České republice je jich aktuálně více, navíc mají masivní reklamní podporu v médiích. Každému rozumnému člověku je tedy jasné, že pokud reklamu na prodej domu bez realitky slyší a vidí prakticky denně, pak musí stát inzerce nemalé peníze. Tím pádem je tato reklama na prodej nemovitostí bez provize naprostý nesmysl. Z čeho by se pak taková reklama platila? A proč by ji vůbec někdo dělal, když na tom nechce vydělat?

Prodej domu bez realitky nabízí úsměvné garance a nejasné podmínky

Pokud se na podmínky takového zprostředkovatele podíváte blíže, tak zjistíte, že to vůbec není levné. A navíc si většinu věcí musíte zařídit sami. Úsměvné jsou i garance takových serverů ve smyslu: „Když to nedopadne, tak vám vrátíme peníze". No, to je mi ale novinka! Vždyť to je naprosto běžná praxe! Pokud klasická realitní kancelář vaši nemovitost neprodá, tak vám také provizi neúčtuje.

Z pohledu realitního poradce, působícího v branži přes 15 let, je pak úsměvné, nebo spíše smutné i to, že za takovými servery stojí většinou bývalí, neúspěšní realitní poradci, kteří jen využívají toho, že v České republice ještě není důvěra lidí v realitní kanceláře taková jako v zahraničí. Tak třeba v Anglii, nebo v USA žádné takové servery nabízející prodej nemovitosti bez profesionálního poradce neexistují. Nebo stojí až na okraji zájmu. Je to v zásadě logické! Když chci něco udělat pořádně, tak na to potřebuji odborníka, kterého pak musím patřičně zaplatit.

Zvolte spolehlivý a ověřený způsob prodeje nemovitosti s Musil Reality

Podle mého je nejefektivnější možností realitní poradce, nebo kancelář, která prodej vaší nemovitosti kompletně zajistí. Jak ale poznat kvalitní, spolehlivou a profesionální realitní kancelář? Jednoznačně doporučuji osobní referenci! Zeptejte se svých známých, přátel nebo kolegů, kteří někdy prodávali, kupovali nebo pronajímali nemovitost. Chtějte vědět, jak byli se službami realitní kanceláře spokojeni. Jedině přímá osobní zkušenost má vypovídající hodnotu. Nedejte na nabubřelé reklamy a klamavá hesla. Často se za nimi skrývají jen sliby.

Kvalitní realitní kancelář sice bude chtít za své služby zaplatit, ale vždy se to v konečném důsledku vyplatí. Za vaši nemovitost totiž často získají více peněz, než byste reálně čekali. A především celou transakci zrealizují, zabezpečí a zdárně dovedou do konce. O vašem ušetřeném času ani nemluvě.

Přeji vám mnoho štěstí při prodeji domu, koupě nové nemovitosti, nebo jejího pronájmu, ale především šťastnou ruku při výběru opravdového profesionála, který vám celou transakci zařídí a zrealizuje. Vyplatí se to!

Pěkný den vám za kolektiv Musil Reality přeje Tomáš Musil

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Ovlivňuje pandemie koronaviru ceny nemovitostí?

  18.10.2020

  Jak velký bude dopad ekonomické krize na trh nemovitostí a zda můžeme očekávat změny cen nemovitostí spojené s mimořádnými nařízeními se dozvíte v článku od Tomáše Musila, majitele Musil Reality.

 • Zprostředkováváme prodej jedinečného historického domu v Olomouci

  04.09.2020

  Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej krásného objektu v historickém centru města Olomouce. Ideální jako investiční nemovitost. Navštivte s námi objekt s vysokou historickou hodnotou.

 • Jak se projeví zrušená daň z nabytí nemovitosti?

  22.07.2020

  V červenci roku 2020 vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Jak se zachovat v případě, že jsem daň již zaplatil a jakou úlohu hrají časové testy? V čem spatřujeme hlavní přínos a je opravdu vhodná doba na nákup nemovitosti? Odpoví Tomáš Musil.

 • Profesionální home staging nemovitosti

  04.06.2020

  Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

 • Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

  06.05.2020

  U prodeje domu takzvaně „bez realitky“ se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

 • Co byste měli vědět o přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí?

  23.04.2020

  Daň z nabytí nemovitých věcí je typ daně, kterou je nutné v České republice uhradit po nabytí, chcete-li po koupi bytu, domu, pozemku, chaty apod. Vyjma nemovitostí, které mají z úhrady této daně výjimku. Existence této daně je více než spornou otázkou a je předmětem mnoha diskuzí. Logicky, protože za své, již jednou zdaněné peníze, kupujete nemovitost, a musíte za to znovu platit další daň.

 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.