Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí
Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

Prodej domu bez realitky je o trochu složitější téma než pronájem nemovitosti bez realitní kanceláře, o kterém jsem se zmiňoval před časem. U pronájmu je to jasné. Většinou se tam jakákoliv osobní iniciativa nevyplatí. Například v Musil Reality pronajmeme vaši nemovitost zcela zdarma, protože provizi platí námi nalezený nájemník. A veškeré další úkony zajistíme za vás. U prodeje domu takzvaně „bez realitky", nebo obecně u všech prodejů nemovitostí bez realitní kanceláře, se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

Vyvarujte se prodeje domu bez realitky přes internetové platformy

Mohu osobně garantovat, že pokud prodej nemovitosti svěříte dobré realitní kanceláři, jako je například Musil Reality, tak vše podstatné zařídíme za vás. Výrazně ušetříme váš čas i peníze. Mnohdy se stane, že i po odečtení provize, kterou u nás zaplatíte, dostanete za svou nemovitost více peněz, než kdybyste zvolili „prodej domu bez realitky".

Pokud zvolíte prodej domu vlastními silami, tak bych vám v takovém případě jednoznačně nedoporučil internetové platformy a servery typu: „bez kanceláře nebo realitky". V České republice je jich aktuálně více, navíc mají masivní reklamní podporu v médiích. Každému rozumnému člověku je tedy jasné, že pokud reklamu na prodej domu bez realitky slyší a vidí prakticky denně, pak musí stát inzerce nemalé peníze. Tím pádem je tato reklama na prodej nemovitostí bez provize naprostý nesmysl. Z čeho by se pak taková reklama platila? A proč by ji vůbec někdo dělal, když na tom nechce vydělat?

Prodej domu bez realitky nabízí úsměvné garance a nejasné podmínky

Pokud se na podmínky takového zprostředkovatele podíváte blíže, tak zjistíte, že to vůbec není levné. A navíc si většinu věcí musíte zařídit sami. Úsměvné jsou i garance takových serverů ve smyslu: „Když to nedopadne, tak vám vrátíme peníze". No, to je mi ale novinka! Vždyť to je naprosto běžná praxe! Pokud klasická realitní kancelář vaši nemovitost neprodá, tak vám také provizi neúčtuje.

Z pohledu realitního poradce, působícího v branži přes 15 let, je pak úsměvné, nebo spíše smutné i to, že za takovými servery stojí většinou bývalí, neúspěšní realitní poradci, kteří jen využívají toho, že v České republice ještě není důvěra lidí v realitní kanceláře taková jako v zahraničí. Tak třeba v Anglii, nebo v USA žádné takové servery nabízející prodej nemovitosti bez profesionálního poradce neexistují. Nebo stojí až na okraji zájmu. Je to v zásadě logické! Když chci něco udělat pořádně, tak na to potřebuji odborníka, kterého pak musím patřičně zaplatit.

Zvolte spolehlivý a ověřený způsob prodeje nemovitosti s Musil Reality

Podle mého je nejefektivnější možností realitní poradce, nebo kancelář, která prodej vaší nemovitosti kompletně zajistí. Jak ale poznat kvalitní, spolehlivou a profesionální realitní kancelář? Jednoznačně doporučuji osobní referenci! Zeptejte se svých známých, přátel nebo kolegů, kteří někdy prodávali, kupovali nebo pronajímali nemovitost. Chtějte vědět, jak byli se službami realitní kanceláře spokojeni. Jedině přímá osobní zkušenost má vypovídající hodnotu. Nedejte na nabubřelé reklamy a klamavá hesla. Často se za nimi skrývají jen sliby.

Kvalitní realitní kancelář sice bude chtít za své služby zaplatit, ale vždy se to v konečném důsledku vyplatí. Za vaši nemovitost totiž často získají více peněz, než byste reálně čekali. A především celou transakci zrealizují, zabezpečí a zdárně dovedou do konce. O vašem ušetřeném času ani nemluvě.

Přeji vám mnoho štěstí při prodeji domu, koupě nové nemovitosti, nebo jejího pronájmu, ale především šťastnou ruku při výběru opravdového profesionála, který vám celou transakci zařídí a zrealizuje. Vyplatí se to!

Pěkný den vám za kolektiv Musil Reality přeje Tomáš Musil

Zadejte alespoň tři znaky