Profesionální home staging nemovitosti zvedne její hodnotu až o 15 %

04.06.2020

V předcházejících článcích jsme se věnovali kvalitní prezentaci prodávaných a pronajímaných nemovitostí. Řešili jsme nutnost odpovídajících fotografií, dále moderní video prohlídky, ale i 3D virtuální prohlídky. Dnes si představíme činnost, kterou jsem ještě nezmínil, a zdá se být tou úplně nejdůležitější. Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

V čem profesionální home staging spočívá?

V první řadě je potřeba říci, že se v případě home stagingu jedná o precizní přípravu nemovitosti za účelem zhotovení prezentace. Anglicky se tato činnost nazývá „home staging". O co se přesně jde? V odborné literatuře, ale i na internetu se běžně dočtete, že home staging je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem včetně její profesionální prezentace na realitním trhu.

Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov nebo firemní prostory, se home staging zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců. Především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku, barevné ladění doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu o budoucím dokonalém bydlení.

Z laického pohledu se jedná o přípravu nemovitosti na její budoucí prezentaci tak, aby se v ní potenciální zájemce cítil dobře. A v první řadě nebyl ničím negativním rušen. To se týká jak prohlídek se zájemci, tak stavu nemovitosti při zhotovování její budoucí prezentace.V současnosti je home staging dokonce samostatný studijní obor a na trhu najdete specializované firmy, které se za určitý finanční obnos zabývají pouze touto činností a poradenstvím v této oblasti.

Profesionální home staging zařídíme v Musil Reality zdarma

V olomoucké realitní kanceláři Musil Reality využíváme profesionální home staging již řadu let. Navíc klientům nabízíme tuto důležitou službu zdarma! Tým našich realitních makléřů prošel v této oblasti odborným školením a při prodeji nebo pronájmu vaší nemovitosti čerpají svoje platné zkušenosti. Jak z nabytého vzdělání, tak ze své dlouholeté praxe v oboru.

Pokud se rozhodnete vaši nemovitost prodat nebo pronajmout přes naši realitní kancelář, tak první, co uděláme, bude nezávazná osobní schůzka. Dohodneme detaily spolupráce, a také vám poradíme, co ve vaší nemovitosti upravit. Případně opravit, zrekonstruovat, uklidit, přesunout nebo odstranit. Vše jen s jedním cílem. Získat co nejvíce potenciálních zájemců a utržit za prodej nebo pronájem nemovitosti co nejvíce peněz.

Zvažujete prodat nebo pronajímat nemovitost v Olomouckém kraji? Poraďte se s renomovanými odborníky s dlouholetou praxí z Musil Reality a dohodněte si nezavázanou schůzku.Pokud z prodeje nebo pronájmu vaší nemovitosti chcete získat maximum, pak nás neváhejte kontaktovat. Rádi pomůžeme i vám.

Hezký den vám za kolektiv Musil Reality přeje

Tomáš Musil

Musil Reality

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Ovlivňuje pandemie koronaviru ceny nemovitostí?

  18.10.2020

  Jak velký bude dopad ekonomické krize na trh nemovitostí a zda můžeme očekávat změny cen nemovitostí spojené s mimořádnými nařízeními se dozvíte v článku od Tomáše Musila, majitele Musil Reality.

 • Zprostředkováváme prodej jedinečného historického domu v Olomouci

  04.09.2020

  Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej krásného objektu v historickém centru města Olomouce. Ideální jako investiční nemovitost. Navštivte s námi objekt s vysokou historickou hodnotou.

 • Jak se projeví zrušená daň z nabytí nemovitosti?

  22.07.2020

  V červenci roku 2020 vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Jak se zachovat v případě, že jsem daň již zaplatil a jakou úlohu hrají časové testy? V čem spatřujeme hlavní přínos a je opravdu vhodná doba na nákup nemovitosti? Odpoví Tomáš Musil.

 • Profesionální home staging nemovitosti

  04.06.2020

  Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

 • Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

  06.05.2020

  U prodeje domu takzvaně „bez realitky“ se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

 • Co byste měli vědět o přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí?

  23.04.2020

  Daň z nabytí nemovitých věcí je typ daně, kterou je nutné v České republice uhradit po nabytí, chcete-li po koupi bytu, domu, pozemku, chaty apod. Vyjma nemovitostí, které mají z úhrady této daně výjimku. Existence této daně je více než spornou otázkou a je předmětem mnoha diskuzí. Logicky, protože za své, již jednou zdaněné peníze, kupujete nemovitost, a musíte za to znovu platit další daň.

 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

 • Realitní kancelář

  11.03.2020

  Prodej, koupě, nebo pronájem nemovitosti je zásadní životní rozhodnutí. Jak poznám dobrou realitní kancelář? Mrkněte na nový článek od Musil Reality.

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.