Profesionální home staging nemovitosti

Profesionální home staging nemovitosti
Profesionální home staging nemovitosti

V předcházejících článcích jsme se věnovali kvalitní prezentaci prodávaných a pronajímaných nemovitostí. Řešili jsme nutnost odpovídajících fotografií, dále moderní video prohlídky, ale i 3D virtuální prohlídky. Dnes si představíme činnost, kterou jsem ještě nezmínil, a zdá se být tou úplně nejdůležitější. Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

V čem profesionální home staging spočívá?

V první řadě je potřeba říci, že se v případě home stagingu jedná o precizní přípravu nemovitosti za účelem zhotovení prezentace. Anglicky se tato činnost nazývá „home staging". O co se přesně jde? V odborné literatuře, ale i na internetu se běžně dočtete, že home staging je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem včetně její profesionální prezentace na realitním trhu.

Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov nebo firemní prostory, se home staging zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců. Především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku, barevné ladění doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu o budoucím dokonalém bydlení.

Z laického pohledu se jedná o přípravu nemovitosti na její budoucí prezentaci tak, aby se v ní potenciální zájemce cítil dobře. A v první řadě nebyl ničím negativním rušen. To se týká jak prohlídek se zájemci, tak stavu nemovitosti při zhotovování její budoucí prezentace.
V současnosti je home staging dokonce samostatný studijní obor a na trhu najdete specializované firmy, které se za určitý finanční obnos zabývají pouze touto činností a poradenstvím v této oblasti.

Profesionální home staging zařídíme v Musil Reality zdarma

V olomoucké realitní kanceláři Musil Reality využíváme profesionální home staging již řadu let. Navíc klientům nabízíme tuto důležitou službu zdarma! Tým našich realitních makléřů prošel v této oblasti odborným školením a při prodeji nebo pronájmu vaší nemovitosti čerpají svoje platné zkušenosti. Jak z nabytého vzdělání, tak ze své dlouholeté praxe v oboru.

Pokud se rozhodnete vaši nemovitost prodat nebo pronajmout přes naši realitní kancelář, tak první, co uděláme, bude nezávazná osobní schůzka. Dohodneme detaily spolupráce, a také vám poradíme, co ve vaší nemovitosti upravit. Případně opravit, zrekonstruovat, uklidit, přesunout nebo odstranit. Vše jen s jedním cílem. Získat co nejvíce potenciálních zájemců a utržit za prodej nebo pronájem nemovitosti co nejvíce peněz.

Zvažujete prodat nebo pronajímat nemovitost v Olomouckém kraji? Poraďte se s renomovanými odborníky s dlouholetou praxí z Musil Reality a dohodněte si nezavázanou schůzku.
Pokud z prodeje nebo pronájmu vaší nemovitosti chcete získat maximum, pak nás neváhejte kontaktovat. Rádi pomůžeme i vám.


Hezký den vám za kolektiv Musil Reality přeje

Tomáš Musil

Musil Reality

Zadejte alespoň tři znaky