Jaká je situace na trhu bydlení v Olomouci?

22.02.2021

Víte, jaký je prozatímní dopad epidemie koronaviru na vývoj cen nemovitostí? Budou nemovitosti levnější? A jaké ceny můžete očekávat při hledání bydlení v Olomouci? Přečtěte si nejnovější článek od Tomáše Musila, majitele Musil Reality.

Současná situace na trhnu bydlení v Olomouci

Na podzim roku 2020 jsem se věnoval předpovědi vývoji cen v době pandemie. Nyní současnou situaci shrnu a řeknu, jak se vliv epidemie a extrémní poptávky po nemovitostech v Olomouckém kraji odrazil na realitním trhu.

Během první vlny koronavirové pandemie a zejména po ní se ukázalo, že zájem o bydlení v Olomouci a Olomouckém kraji výrazně vzrostl. Počet kupců je i v současné době extrémní, prodává se všechno a prakticky za cokoliv. Lze s jistotou říct, že na cenu nemovitostí pandemie nemá žádný negativní vliv, ba naopak. Zájem o nemovitosti v této lokalitě je trvale vysoký a nadále roste.

Bude bydlení v Olomouci levnější?

Na tuto otázku bohužel nemám pozitivní odpověď. Cena bydlení v Olomouci a celém Olomouckém kraji se pravděpodobně nedočká poklesu. Koupit dům nebo pozemek v Olomouci je v současné době téměř nereálné. Z tohoto důvodu jsme museli u nás, v Musil Reality, přehodnotit systém prodeje nemovitostí. Stává se totiž, že zájem o nabízené nemovitosti je tak vysoký, že nejsme schopni vybrat jednoho kupce. Zvolili jsme systém dražby. Podle mého názoru jde o jedinou možnost, jak kvalitně zastupovat zájmy prodávajícího. Tedy získat při prodeji jeho nemovitosti co nejvíce a zároveň nepoškodit nikoho ze zájemců „neprůhledným“ jednáním.

Systém prodeje bydlení v Olomouci

V Musil Reality disponujeme speciální a transparentní metodou dražeb, kterou si cení jak prodávající, tak kupující. Od ledna roku 2020 do konce ledna 2021 jsme vydražili desítku nemovitostí ke spokojenosti všech stran.

Obecně můžeme říct, že cena bydlení v Olomouci neustále roste. Dražší jsou zejména nemovitosti ke koupi přímo v Olomouci. Za tuto skutečnost může zejména extrémní poptávka.

Naopak u nájmů sledujeme stagnaci cen. Ceny pronájmů již nerostou takovou rychlostí, jako tomu bylo v posledních třech letech. Dle mého názoru není menší poptávka po nájemním bydlení, ale větší nabídka. Za poslední dva roky se totiž v Olomouci dostavělo okolo 2 000 nových bytů.

Plní se tedy to, co jsem jako realitní poradce vždy avizoval. Nemovitosti levnější nebudou. Ceny nemovitostí trvale porostou, a proto můžeme brzy očekávat dobu, kdy vlastnit nemovitost nebude běžné.

Máte zájem o konzultaci nebo potřebujete poradit s koupí či prodejem nemovitosti? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.

Pevné zdraví přeje za kolektiv Musil Reality, Tomáš Musil.

Město / Obec
Druh nemovitosti
 • Jaká je situace na trhu bydlení v Olomouci?

  22.02.2021

  Víte, jaký je prozatímní dopad epidemie koronaviru na vývoj cen nemovitostí? A jaké ceny můžete očekávat při hledání bydlení v Olomouci? Přečtěte si nejnovější článek od Tomáše Musila, majitele Musil Reality.

 • Ovlivňuje pandemie koronaviru ceny nemovitostí?

  18.10.2020

  Jak velký bude dopad ekonomické krize na trh nemovitostí a zda můžeme očekávat změny cen nemovitostí spojené s mimořádnými nařízeními se dozvíte v článku od Tomáše Musila, majitele Musil Reality.

 • Zprostředkováváme prodej jedinečného historického domu v Olomouci

  04.09.2020

  Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej krásného objektu v historickém centru města Olomouce. Ideální jako investiční nemovitost. Navštivte s námi objekt s vysokou historickou hodnotou.

 • Jak se projeví zrušená daň z nabytí nemovitosti?

  22.07.2020

  V červenci roku 2020 vláda schválila návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti. Jak se zachovat v případě, že jsem daň již zaplatil a jakou úlohu hrají časové testy? V čem spatřujeme hlavní přínos a je opravdu vhodná doba na nákup nemovitosti? Odpoví Tomáš Musil.

 • Profesionální home staging nemovitosti

  04.06.2020

  Profesionální home staging jako nedílná součást efektivní prezentace nemovitosti, díky kterému zvedneme její hodnotu dokonce o několik procent. Co home staging obnáší a jaké jsou jeho reálné výsledky pro klienty Musil Reality? Na to se podíváme v následujícím článku.

 • Prodej domu bez realitky nemusí znamenat více peněz, ale více starostí

  06.05.2020

  U prodeje domu takzvaně „bez realitky“ se může na první pohled zdát, že ušetříte provizi, kterou po vás realitní kancelář požaduje. Celý proces je ale mnohem komplikovanější. Tak si ho pojďme detailně rozebrat. Ať se v případě prodeje vašeho domu, bytu nebo jiné nemovitosti rozhodnete správně.

 • Co byste měli vědět o přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí?

  23.04.2020

  Daň z nabytí nemovitých věcí je typ daně, kterou je nutné v České republice uhradit po nabytí, chcete-li po koupi bytu, domu, pozemku, chaty apod. Vyjma nemovitostí, které mají z úhrady této daně výjimku. Existence této daně je více než spornou otázkou a je předmětem mnoha diskuzí. Logicky, protože za své, již jednou zdaněné peníze, kupujete nemovitost, a musíte za to znovu platit další daň.

 • Proč se pronájem bytu bez realitky nevyplatí?

  08.04.2020

  Služby, kde je vyžadována odbornost, se na každý pád vyplatí svěřit specialistům. A reality jsou právě takovou činností, kterou by měli vykonávat jen a pouze odborníci. Pronájem bytu bez realitky je toho výborným příkladem.

 • Vliv epidemie coronaviru na ceny nemovitostí v Olomouckém kraji

  02.04.2020

  To, že je současná situace kolem epidemie coronaviru počátkem ekonomické krize, dnes tuší téměř každý. Jak velký bude dopad mimořádných hygienických opatření na celosvětovou ekonomiku není ale zatím zcela jasné. S jistotou můžeme říci, že následky současné situace budou značné a další ekonomická krize je takzvaně za dveřmi. Jak se projeví pandemie coronaviru a jak následné ekonomické krize ovlivní vývoj ceny nemovitostí v Olomouckém kraji? To je v poslední době asi nejčastější dotaz našich klientů, na který se vám nyní snažím stručně odpovědět.

 • Video prezentace nemovitosti

  12.03.2020

  Video prezentace nemovitosti jako rozdílový prvek úspěšného prodeje nebo pronájmu

Je vyžadován e-mail

Spinner

Pro zpřístupnění této stránky prosím zadejte svůj e-mail.